Erinevad Lingid

 Eesti atlas.http://atlas.ibs.ee/

 

Tallinna kaart

http://www.tallinn.ee/kaart

 

Eesti sõdurid erinevas mundris:

http://www.hot.ee/laging/

http://www.hot.ee/vaikal/

http://www.hot.ee/vvliit/

http://www.hot.ee/vabadussoda/

http://www.zone.ee/soldaten/index_est.html

 

Vaadake, kas ka Teie sugulaste nimed on siin küüditatute hulgas kirjas. Minu omad on.

http://www.okupatsioon.ee/nimekirjad/alfabeet/k7.html

 

 

Ajalugu on minule alati meeldinud. Sestap panen siia üles muuseumite lingid.

http://vmg.vil.ee/~mann/muuseum.htm

 

Kitsarööpmelise raudtee saatus on ülev ja kurb. Nendel lehekülgedel on pilte ja lugusid armsatest nukurongidest ja nende väljasuretamisest viljaka sotsialismi tingimustes.

http://www.ee/eesti-mr/

http://www.hansaco.ee/raudtee/

http://mulgiraudtee.viljandimaa.ee/

http://www.tyri.ee/index.php?id=tutvustus&info=ajalugu&lisa=raudtee

 

Madis Jürgen kogub erisugust infot peldikute kohta. Me siis Kaidoga rääkisime talle oma lugusid. Tema kirjutas need üles ja varustas pealkirjaga. Nii sündiski artikkel. Nüüdseks on need lood  raiutud Suure Sulemeistri poolt  ka Eesti Peldikuraamatusse! Tõsi, mõnevõrra muudetud ja kohendatud kujul.

http://www.ekspress.ee/uuslugu/appallaosa2/4B3BEA0A1C021B33C2256C600073ACCD

 

Kahe ilmasõja vahel ehitatud tankid on väga toredad. Keegi päris täpselt ju ei teadnud, missugune üks kaasaegne tank peab välja nägema. Ja siis katsetati vormida ja ideedega. Siin on ühe maailma suurima tankimuuseumi link.

http://members.aol.com/kubinka/kubinmus.htm

http://www.battlefield.ru/map_r.html

 

Teagi kohe mis see on, mis mind tankide juures võlub. Võib-olla see kui palju teadust, helget insenerimõtet ja ihurammu on kätketud ühte teraskolli, mille ainsaks ülesandeks on võimalikult mõnusasti teist inimest tappa. Igal juhul keegi on nad leiutanud ja teostanud. Eestikeelsed leheküljed.

http://www.hot.ee/marguska/panzers.html

http://www.hot.ee/lahingutank/

 

Siin on üks eelnevatest lehekülgedest ka inglise keeles. Teavet on palju rohkem ja ka kirjavead ei torka nii hirmsasti silmi peast välja. Ma polnud koolis küll teab mis eest keele guru aga tean, et sõna “tank” käänatakse ikkagi tank-tanki, mitte tank-tangi.

http://www.achtungpanzer.com/panzer.htm

 

Link, millelt võib leida kuulsuste matusepaigad. Linki vaadates tundub, nagu oleks maailmas kõige rohkem surnud ameeriklasi, ning nende seas pole ühtegi maadeavastajat, aga ega ükski lehekülg pole ju täiuslik.

www.findagrave.com

 

Militaarne Hiiumaa

http://www.mil.hiiumaa.ee/artiklid1_1ms.html

 

Mikrolaineahi on kodutehnikast kahtlemata kõige põnevam leiutis. Kas teate, mis juhtub, kui mikrouuni panna näiteks läbipõlenud säästupirn? Mina tean. Aga kui panna laserplaat või vahukomm või natuke piparkoogitainast?  Ingliskeelsed leheküljed

http://www.amasci.com/weird/microexp.html

http://apache.airnet.com.au/~fastinfo/microwave/index.html

 

Vandenõuteooriad on inimeste meeli alati köitnud. Kas meid lõi Jumal, või juhus…. Kas meie planeeti  juhivad tegelikult vabamüürlased või rohelised mehikesed või ametlikult valitud rahvasaadikud? Ja lõpuks küsimus, mida lahkab see lehekülg : Kas ameeriklased käisid kuu peal, või on need kuulsad fotod tehtud kusagil hiigelsuures stuudios?

http://www.batesmotel.8m.com/

 

Sõjalaevade lehekülg.

http://www.hot.ee/skycat/